Gratë që pinë birra janë më të lumtura dhe kanë pak...

Sipas hulumtimeve të bëra, konsumimi me moderim i birrës mund të ndihmojë shëndetin e grave. Një studim i kryer nga qendra kërkimore në Universitetin...

“Godinë e re, pa prishur të vjetrën”/Bujar Kapexhiu tregon projektin e...

Një teatër i ri, që mund të ndërtohej pa prishur të vjetrin, madje duke u gërshetuar me arkitekturën e tij. Ka qenë kjo ideja...

“Jam kundër mbajtjes së maskës e dorezave në rrugë”/ Thirrja e...

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero  ka deklaruar në emisionin  “360gradë”në RTV Ora se  është kundër mbajtjes së maskave dhe doreza në rrugë. Po kështu...

“Kjo është gjuhë rruge, dashakeqësi”/ Sherr mes Rezart Veleshnjës dhe Agim...

 Poeti Agim Doçi mbërmjen e djeshme  në emisionin “360 gradë të  Artur Zhejit ka debatuar me aktorin e humorit Rezart Veleshnja.  Debati nisi pasi...

Mos dilni pa çadër nga shtëpia, tre qytetet ku sot do...

Ditën e sotme do të ketë reshje shiu në 3 qarqe të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit sot do të...

Me dorën tek vendi intim dhe me barkun zbuluar, Beatrix Ramosaj...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Beatrix Ramosaj është një ndër personazhet e njohur që ndiqet shumë në rrjetet sociale. Ajo është shumë aktive në llogarinë...

Vëmendja nuk është më tek Nora, Era Istrefi prezanton motrën tjetër...

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Nora Istrefi edhe pse nënë e një vajze mbetet sërish një prej personazheve më seksi të shoëbizzit shqiptar. Gjithashtu...

Edhe pak ditë do të bëhen prindër, Klea Huta zbulon se...

Moderatorja e njohur, Klea Huta është në pritjen e ëmbël dhe së shpejti ajo do të bëhet nënë e një djali.  Klea është shumë...

Rritet ndjeshëm numri/ 25 të infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve...

 25 raste raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, shkon në 1029 numri i të infektuarve. Ministria e Shëndetësisë bëri me...

Detyroi vajzat e kombëtares të kryejnë marrëdhënie me të, FIFA pezullon...

Ditën e hënë FIFA ka pezulluar presidentin e Federatës së Haitit, Yves Jean-Bart për shkak se akuzohet për abuzime seksuale. 73 vjeçari, mohon kategorikisht...