“Berberi hero”, gjatë panikut nga tërmeti rrëmben fëmijën dhe e nxjerr...

Pas tërmetit të fuqishëm që shkundi dje vendin, ditën e sotme në mediat sociale janë shpërndarë video nga kamerat e sigurisë që tregojnë panikun...

Boja e kuqe dhe sharlatanet e maviosur hajdute!

Nga Bujar Vreto Librazhdasit po perjetojne veshtiresite me te medha ne historine e tyre pluraliste ose me sakte krahasohet me vitet 1944-1990 dhe kesaj situate...

Banorja rrëfen tmerrin: Shpëtuam nga depozitat, na ruajti Zoti

Dëmet materiale të shkaktuara nga tërmeti ditën e djeshme ishin të shumta, ndërsa qytetarët përjetuan një tmerr të vërtetë. Shumë prej tyre nuk ishin...

Nuk njihet fare, Alban Skënderaj tregon për herë të parë se...

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj ka publikuar sot për herë të parë një foto të hershmë ng adoleshenca e tij. Në foto këngëtari është në një...

Vazhdon tërmeti në Durrës, ndërsa çifti “feston” në mes të deti

Tërmeti i djeshëm krijoi shumë panik dhe ankth tek qytetarët, por mesa duket jo të gjithë e kanë përjetuar keq. Ka nga ata që...

‘Ti e njollose dashurinë tonë’, Keisi ka një mesazh për stresin...

Prej muajsh Stresi dhe Keisi janë ndarë, por vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes së mediave dhe çdo postim i tyre komentohet. Stresi...

Surprizohuni, këto ushqime nuk janë çfarë mendoni

Luleshtrydhet nuk janë manaferra dhe çokollata e bardhë nuk është çokollatë. Këto fakte mund të duken surprizuese, por ato janë plotësisht të vërteta. Shkenca...

Mënyra si partneri jua tregon dashurinë zbulon se çfarë ai vlerëson...

Të thuash “Të dua” mbase është mënyra më e lehtë për t’i treguar dikujt se ju inereson, por kjo nuk është mënyra e vetme. Kur bëhet...

Vetëm pak orë para dasmës, çfarë po bën Blero dhe Afrona

Dita e sotme është një ditë e çmuar për çiftin Blero dhe Afrona të cilët do të kurorëzojnë në martesë dashurinë e tyre disavjeçare. Dasma...

Një intervistë për fuqinë e pashtershme të gruas, Luana imazh i...

Luana Vjollca ka qenë fytyra e radhës e revistës Globalwoman.co, një revistë që theksin e vë në fuqizimin e vajzave dhe grave në të...