Rikthehen lëkundjet sizmike në vend. Një tërmet me magnitudë 3.7 i shkallës Richter ka goditur vendin pak minuta më parë. Sipas IGJEUM epiqenda ka qenë në detin Adriatik me një thellësi prej 2 km. Një nga zonat më të prekura ishte ajo e Thuamanës.

loading...

Më 26 nëntor të vitit të kaluar ndodhi tërmeti tragjik, ku humbën jetën 51 persona dhe u plagosëm mbi 1000 të tjerë. Tërmeti u ndje në 3 qarqe të vendit, si Tirana, Durrësi dhe Lezha.

loading...