Olsi dhe Rezarta Hajdari, çifti që ndërmori vendimin tr agjik për t’u vetëhe lmuar pesë ditë pas ceremonisë së martesës, jetonin mes romanticitetit dhe dedikimeve.

Në profilin e 27-vjeçarit në Facebook, i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Librazhdit, shihet që bënte dedikime plot dashuri për gruan e tij.

Në shumë foto dhe video, Olsi duket mjaft detajist ndaj Rezartës, e cila ndërroi jetë pas vetëhel mimit. Madje në një video 27-vjeçari i ka dedikuar fjalët më të ëmbla, njeriut me të cilin zgjodhi të kalonte jetën, ëndërr e cila u re në mes një ditë më parë.

“Jeta ime, të dua shumë dhe më mungon,”– shkruan ai ndër të tjera në video-dedikimin.

Ndërsa në një tjetër postim, shihet që Rezarta, propozimin e martesës e ka marrë në ditën e të dash uruarve, më 14 shkurt. Madje në një foto të pulikuar nga Olsi, ajo tregon edhe unazën që mban në dorë.

Edhe për fejesën e tyre, dyshja kanë vallëzuar çift. Të kapur për dore, Rezarta dhe Olsi shihen mjaft të dash uruar në këtë ditë speciale.

Olsi dhe Rezarta Hajdari vendosën të vetëhe lmoheshin një ditë më parë në banesën e tyre në Xhyrë të Librazhdit. Rezarta u gjet e pajetë në shtëpi, ndërsa Olsi ndodhet në gjendje kr itike në spitalin e Librazhdit.

Arsyet dhe rrethanat e kësaj ngjarjeje të rëndë që i ngjason historisë së Romeos dhe Zhuljetës, nuk dihen ende.