Sport

“Sporti, viktima e rradhës e kontrolluar nga politika”

Nga Florion Metohu Agjensia Botërore Anti-Doping  dëboi sportistët rus për një afat  4 vjeçar  nga të gjitha aktivitet sportive  Ndërkombëtare. Sipas vendimit, Rusia ndalohet të marrë pjesë në aktivitetet sportive ndërkombëtare, përfshi Lojërat Olimpike të...

Derbi i kryeqytetit, biletat dalin në shitje (FOTO)

Derbi i kryeqytetit pritet të zhvillohet në një atmosferë të zjarrtë teksa interesimi për të parë në stadium këtë sfidë është jashtëzakonisht i madh. Stadiumi “Air Albania” pritet të jetë në kapacitet të plotë për...

VIDEO/ “Të pëlqen të filmosh?” Ronaldo provokon ‘njeriun’ e Ramës, futbollisti flirton me personazhin...

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka provokuar personin që po filmonte takimin e tij me dy fëmijët shqiptarë që shpëtuan nga tërmeti duke u hedhur nga dritarja. Teksa Ronaldo po firmoste bluzën e tij dhe...

“Mblodhëm 60 mijë dollarë vetëm për një natë”, Lorik Cana në SHBA për mbledhjen...

Teksa kanë kaluar 8 ditë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit që u mori jetën 51 njerëzve dhe la të plagosur mbi 900 të tjerë, emra të njohur të ekranit shqiptar por jo vetëm,...

U mposht nga Messi, fjalët e para të Ronaldos pasi dështoi të merrte “Topin...

Cristiano Ronaldo u mposht nga rivali i i tij i “përjetshëm” në futboll, Leo Messi, që rrëmbeu “Topin e Artë” të gjashtë në karrierën e tij. Megjithatë CR7 u zgjodh futbollisti më i mirë në...

Tërmeti i fuqishëm tronditi Shqipërinë, Tifozët Kuq e Zi të gatshëm për të ndihmuar...

Teksa Shqipëria është tronditur mëngjesin e kësaj  të marte nga një tërmet i fuqishëm që ka lënë të vdekur 11 persona dhe qindra të lënduar. Pas kësaj ngjarje teje të rëndë që ka krijuar panik...

“Rama ik”, tifozët sërish kundër kryeministrit, thirrjet e djeshme në stadiumin e Korçës

Nuk kanë të ndaluar thirrjet “Rama ik” në stadiumet e vendit. Pas thirrjeve në  “Air Albania” stadium në ndeshjen Francë-Shqipëri, ku ishte i pranishëm edhe kryeministrit Edi Rama, e njëjta gjë ka ndodhur edhe...

“Tifozi iu ul në gjunjë me unazë në duar”/ Rrëfehet moderatorja Gea Braha: Emisioni...

Pesë vite më parë, modelja Gea Braha preku botën e televizionit si velina brune e programit investigativ “Fiks Fare”, një eksperiencë që i hapi rrugën e karrierës në ekran si gazetare sporti e po...

Dritan Shakohoxha u kërkon llogari tifozëve: Pse nuk brohorisni, s’jeni në sallë për komedi

Dritan Shakohoxha, komentatori i Super Sport, mbrëmjen e djeshme gjatë ndeshjes ka sulmuar tifozët shqiptarë që ishin në stadium. Gjatë transmetimit live, Shakohoxha u ka hedhur fajin tifozëve për humbjen, pasi sipas tij nuk...

Një tjetër fëmijë do i shtohet familjes së futbollistëve, pas Granitit së shpejti edhe...

Vetëm pak ditë më parë, futbollisti i njohur Granit Xhaka dhe partnerja e tij, Leonita, sollën në jetë një vajzë të cilën e pagëzuan me emrin Ayana. Dy vëllezërit Xhaka janë ndër futbollistët më të...