Special

Një tjetër aksident në Flotën Ruse, rastësi apo neglizhencë?

Analist/Prof. Kristo Muzaka Në mesin e Dhjetorit 2019 në aeroplanmbajtësen e vetme Ruse, Admiralit Kuznetsov ra një zjarr i madh i cili shkaktoi dëme të mëdha dhe rrezikoi jetët e ekuipazhit. Ky nuk është i...

Dimri ‘ulet këmbëkryq’/ Reshje bore dhe temperatura të ulëta, parashikimi i motit për sot

Sot do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM në zonat malore reshjet do të jenë në formë dëbore. Teperatura minimale në vendet malore do të jetë 0 gradë. Parashikimi i motit...

Super-talent, njihuni me 2-vjeçarin nga Spanja që la me gojëhapur të gjithë, performanca në...

Të habit performanca e tij por ja që është e vërtetë. Fjalën e kemi për një vogëlush 2-vjeçar, i cili në Spanjë ka mahnitur  jurinë në show-n televiziv “Got Talent Espana” me talentin e...

Historia që na përloti të gjithëve/ Shteti kujtohet për kampionin Klevis Çelaj, merr lajmin...

Tre ditë më parë në emisionin, “Historia ime” u bë publike historia e kampionit të boksit Klevis Çelaj. Ai i përloti të gjithë kur tregoi se për titullin kampion kishte marrë vetëm 140 mijë lek...

Pas ndryshimit në pamje/ Babai i Alvin Berishës merr një tjetër vendim për të...

Itali- Alvin Berisha,11-vjeçari i cili u nxorr nga kampi në Siri tashmë i është kthyer jetës normale. Përveç ndryshimit në pamje, takimit me familjarët ai tashmë është edhe aktiv në rrjetet sociale. I ati i...

Historia drithëruese! Mësuesja dhunon nxënësin me kamxhik e rrip pantallonash, 11-vjeçari kalon në vdekje...

Historia e dhimbshme e nënës 37-vjeçare nga Gjakova u trajtua në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur”, në News24. Arta Skënderaj, së bashku me bashkëshortin, kanë marrë rrugën nga Prishtina për në Tiranë...

“Jam duke ardhur”, Afrim Berisha tregon çfarë i tha Alvini pas lirimit nga kampi:...

Alvin Berisha është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri dhe ndodhet në Damask në rrugën e kthimit për në Itali ku ndodhen babai i tij, Afrimi dhe dy motrat. Në...

“Je e paedukatë, kërko falje”/ Sherr mes Alfred Pezës dhe Klodiana Lalës, gazetarja: Tërhiqe...

Gazetarja Klodiana Lala dhe ish-deputeti i PS Alfred Peza kanë zhvilluar një debat të ashpër me njëri-tjetrin në studion e emisionit “Real Story” në “News 24”. Peza në një moment , iu drejtua gazetares Lala,...

Skandali i lirimit të vëllait të Alketa Vejsiut, Prokuroria ndryshoi akuzën: Mina iu gjetën...

Është zbardhur i plotë vendimi i Gjykatës së Lezhës që me kërkesë të Prokurorisë liroi nga qelia Endrit Vejsiun, vëllanë e moderatores Alketa Vejsiu, i arrestua një vit më parë me 3 kg kanabis...

Tri gratë shqiptare që kërkojnë vende në Parlamentin austriak

Për njërën nga 183 vendet në Parlamentin e Austrisë synojnë edhe tri kandidate shqiptare. Drita Cacaj dhe Ina Rexhepi nga ÖVP (Partia Popullore e Austrisë) si edhe Serafina Demaku nga partia SPÖ (Partia Socialdemokrate...