Social

Bashkia bëri “show” me Klevis Çelajn?! Boksieri që përloti shqiptarët: Nuk e kam marrë...

Disa muaj më parë në një emision televiziv u bë publike historia e kampionit të boksit Klevis Çelaj. Ai i përloti të gjithë kur tregoi se për titullin kampion kishte marrë vetëm 140 mijë lek të...

Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë është regjistruar në vendin tonë me epiqendër në Detin Adriatik.Mësohet se thellësia e tij ka qenë 2 km me një distancë 52 km nga Tirana dhe 33 km...

COVID-19/ Ilaçi eksperimental ‘Remdesivir’ mund të bëhet më i disponueshëm, po testohet në shumë...

Një kompani bioteknike amerikane ka ndaluar miratimin e veçantë që kishte marrë për përdorimin e një ilaçi që po testohet si një trajtim i mundshëm për COVID-19, por thotë se po punon me Shtetet...

Rrëfimi prekës i Lutfi Dervishit për sëmundjen, “5 javë i vetëizoluar”

Nga Lutfi Dervishi Edhe ti mund të vetëizolohesh pa shkuar në spital… Tërmeti i 26 nëntorit për mua ishte shumë më i lehtë se për këdo tjetër. Isha në spital dhe zgjuar. Në spital sapo kisha kaluar...

LAJM I FUNDIT/ Shkon në 70 numri i të infektuarve nga COVID-19 në Shqipëri,...

Zv.ministrja e Shëndetësisë,  Mira Rakacolli ka bërë publike të dhënat e infektivimit nga COVID-19 në Shqipëri. MSH bën me dije se në total në rang vendi, nga COVID-19 janë 70 raste, 6 prej të...

Nuk mjafton koronavirusi, rikthehen lëkundjet sizmike në vend, ja ku ishte epiqendra

Rikthehen lëkundjet sizmike në vend. Një tërmet me magnitudë 3.7 i shkallës Richter ka goditur vendin pak minuta më parë. Sipas IGJEUM epiqenda ka qenë në detin Adriatik me një thellësi prej 2 km....

“Ertugruli” i kohërave moderne zbarkon në Shqipëri, qytetarët rrëmbejnë kuajt në mungesë të mjeteve,...

Në mungesë të automjeteve, shqiptarët janë kthyer pas në kohë dhe kanë nxjerrë kuajt nga ferma. Kjo gjë është treguar edhe në dy video të publikuara nga faqe të ndryshme në rrjetet sociale. https://www.dailymotion.com/video/x7splsd Njëra është...

33 raste me koronavirus në Shqipëri, mjeku që i shërbeu viktimës rezulton pozitiv pas...

Nurmi i të prekurve me koronavirus në Shqipëri ka shkuar në 33. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije sot të dhënat e reja, pas testimeve që janë bërë në 24 orët e fundit....

Studiuesi Ermir Gjinishi: Tradita, imuniteti ndaj fantazmave të ekstremizmit

Studiuesi Ermir Gjinishi, në një intervistë për portalin “Vizion.com.al” shprehet se sfida kryesore e fesë në vendin tonë mbetet modelimi i strukturave religjioze e ndёr-religjioze sipas modelit historik pёr tё garantuar kёshtu tolerancёn dhe...

Studenti shqiptar ndërron jetë në Itali, u ndje keq gjatë orës së mësimit

Mediat e vendit fqinj raportojnë se ka ndërruar jetë 19-vjeçari shqiptar Osvaldo Kenga, i cili është ndjerë keq gjatë orës së mësimit dhe është dërguar menjëherë në spital. Sipas dëshmive të mësuesit dhe studentëve të...