Politic

“Lajm trishtues”/ Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të “Mjeshtrit të Madh”, Gëzim...

Mbi lajmin e ndarjes nga jeta në moshën 80-vjeçare, të “Mjeshtrit të Madh” Gëzim Kruja, ka reaguar presidenti i vendit, Ilir Meta. Përmes një postimi në Facebook, Meta shkruan: “Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh...

A do të kyçet edhe kjo e dielë totalisht? Rama jep përgjigjen përfundimtar

Edhe pse është provuar tashmë që prej dy javësh, se mbyllja totale e ditës së dielë, sjell javë të jashtëzakonshme të shtunën, kreu i qeverisë Edi Rama, nuk tërhiqet nga e tija për të...

“Kemi hyrë në zonën e zjarrit”, Rama publikon videon rrëqethëse: Mbani larg fëmijët, kështu...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pas konfirmimit të 27 personave të infektuar me Covid-19, në vetëm 24 orët e fundit, kemi hyrë në zonën e zjarrit. Në një status në profilin e tij...

“Këngë gjinkallash”, Basha i përgjigjet Ramës: Retorikë boshe, ndihmo qytetarët dhe mos sulmo Opozitën

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh dy ditë më parë se propozimet e Opozitës janë si ‘këngë gjinkallash’ për të. Në një intervistë për OraNews, Basha shprehet se kryeministri...

Vasili-Ramës: Bëj testime!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i bën thirrje kryeministrit Rama që të shtojë numrin e testimeve për qytetarët për Covid 19. Në një postim në Facebook, Vasili i rikujton kryeministrit këshillat e Organizatës Botërore të...

Presidenti Meta mesazh të fortë në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin: Ndodhemi në...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, kujton sot Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin, duke dhënë mesazhin se “kjo ditë na kujton detyrimet institucionale dhe shoqërore, për fëmijët dhe familjet e tyre, të cilët kanë nevojë për...

Rama: Ndalohen pagesat e qirave për biznesin e vogël dhe familjarët që kanë ndalur...

 Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qerave për bizneseve të vogla dhe për të gjithë familjarët të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave...

Lefter Maliqi: Rama i pa shpirt i lig, abuzues, i papërgjegjshëm dhe antinjerzor

Rama i pa shpirt i lig,abuzues,i papergjegjshem dhe antinjerzor. Mbaj pergjegjesi te plot se si ish Kryetar komune ne Otllak -Berat,komuna me e madhe e qarkut Berat mbi 16000 banor ,fondet rezerv,fondet e emergjences,fondet...

‘Dorëzo mandatin’/ Bylykbashi s’i ndahet Ramës: Alo Edi… Gënjeve median italiane, apo në formular?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit ndryshoi versionin për arrestimin në Itali. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Bylykbashi ka publikuar një pjesë të...

Paketa e qeverisë është e pamjaftueshme për situatën që po kalojmë

Nga Suzana Topi Rishikimi i buxhetit 2020 ështē domosdoshmëri për situatën që po kalon vëndi ynë si pasojë e pandemisë . Qeveria nëpërmjet aktit normativ vë në dispozicion të situatës paketën financiare prej 370 milion usd....