Featured

Featured posts

Historia e ngjyrave të Krishtlindjeve, e kuqja dhe jeshilja janë në të vërtetë magjepsëse

Ndonëse e keni vënë re se me kalimin e viteve njerëzit nuk po i përmbahen më asaj kornizës klasike me bredhin jeshil dhe zbukurimet e kuqe, por sot janë trend për një pemë krishtlindjesh...

Hani këtë si mëngjes një muaj rresht për tu çliruar nga kilet e tepërta,...

Shumë nutricionistë bien dakord se ky është mëngjesi më i mirë për reduktimin e peshës. Ajo gjithashtu përmirëson flokët, poret dhe rregullon metabolizmin. Konsumi i zakonshëm i kësaj pijeje mund t’ju ndihmojë të humbni...

HISTORIA IME/Jetoj me shpresën të më thërrasë “mami”

Në atë fshat të vogël malor, përulja ndaj prindërve, edhe kur ata nuk kanë të drejtë, ende quhej vlerë. Babai me mentalitetin e dikurshëm, mendonte se dashuria në martesë vjen me kalimin e kohës....

Video epike: Vogëlushja nuk e do mamin e saj dhe kërkon një mama tjetër

Video e një vogëlusheje ka bërë xhiron e rrjetit pikërisht prej kërkesës së saj. Në videon e publikuar vogëlushja shfaqet duke qarë dhe shprehet se do një mama tjetër pasi siç duket e ëma...

Historia e bujshme e dy motrave shqiptar që notuan 12 orë për t’i shpëtuar...

Regjimi diktatorial i vendosur në Shqipëri nga Enver Hoxha ka qenë një ndër re.gjimet më të egra, që ka njohur historia botërore. Gjatë këtij regjimi shumë persona të pafajshëm hum.bën je.tën edhe sepse nuk...

23-vjeçari tregon historinë shokuese: Bëj seks me motrën e të fejuarës. Kam rënë brenda...

Unë jam tërbuar fare pas motrës më të vogël të të fejuarës sime dhe gjej me çdo kusht një mundësi për të kryer marrëdhënie me të. Nuk kam çfarë të bëj, asaj nuk i...

Rikthim nga bota e përtejme, gruaja ringjallet 6 orë pasi i pushoi zemra

Rikthim nga bota e përtejme, një mësuese nga Britania ka shokuar mjekët e një spitali pasi zemra e saj filloi të rrihte sërish, 6 orë pasi ajo ishte shpallur e vdekur. Në datë 3 nëntor,...

Keni vepruar gabim, në asnjë mënyrë qumështi nuk duhet të kombinohet me fruta

Qumështi është i pasur me vlera për imunitetin dhe për të gjithë trupin e njeriut. Konsumimi i tij çdo ditë ka shumë përfitime, si për shembull: -Ndihmon për rënien nga pesha -Siguron proteina të domosdoshme për...

Pse ngecin bebat gjatë lindjes, gjinekologët shpjegojnë të gjitha arsyet

Ndërkohë që jeni duke kryer një lindje natyrale, mjeku mund ta ndalojë dhe të sygjerojë një lindje me operacion, nëse mendon se bebi ka ngecur. Nëse ju kanë plasur ujërat, kjo do të thotë...

Niseni mëngjesin me shegë këto ditë të ftohta

Dimri po afron dhe temperaturat e ulta tashmë janë prezente. Ju duhet më shumë vitamine C për tu mbrojtur nga gripi. Shega është e pasuruar me antioksidant dhe siguron 40% të dozës ditore të vitaminës C...