Curiosity

“Më keni shkatërruar familjen”, tradhtoi gruan në stadium dhe kamerat e kapin MAT, burri...

Mashtrimi është një biznes i ndërlikuar, sepse siç dihet, e vërtetë do të dalë në dritë. Një burrë e kuptoi se i kishte hapur shumë punë vetes, pasi një video ku tradhtonte gruan e...

E kishit menduar? Pse themi ‘Alo’ kur përgjigjemi në telefon

Me siguri e keni pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon. Në fakt, kjo fjalë është përdorur për herë të parë nga Thomas Edison. Fjala “Alo” u përdor...

Dhëndëri i nevrikosur , shikoni se çfarë bën në dasmën e tij

Ndonjëherë nervat nuk pyesin për vendin apo momentin. Duhej që dasma të ishte dita më e lumtur e jetës për një çift të ri, por nuk ndodh kështu për këtë djalosh. Dhëndri në video shfaqet gjatë...

E kishte shoqe jete, vajza vendos kamerën e fshehtë dhe zbulon se çfarë i...

Shpesh gjërat më të papritura na vijnë nga njerëz shumë të afërt. Një nënë që jetonte vetëm është tronditur kur ka mësuar se kursimet e jetës po ja vidhte shoqja e saj e ngushtë. Ajo vendosi...

VIDEO Ministri godet të pasmet e gazetares gjatë transmetimit live

Teksa ishte duke raportuar live një gazetareje i ka ndodhur një e papritur. Gjatë maratonës së vrapit në Gjeorgji një person e goditi gazetaren Alex Bozarijan me shuplakë në të pasme duke e lënë të shokuar,...

Diten e saj te dasmes la nje karrige boshe per djalin i cili kishte...

Becky Turney është një grua 40 vjeçe me origjinë nga Alaska që ka jetuar makthin më të keq për çdo prind, pasi djali i saj Triston ndë.rroi jetë në moshën 19-vjeçare. Sidoqoftë, përkundër dhi.mbjes,...

Këto tre binjake refuzojnë të flasin me të tjerët në shkollë. Pastaj mësuesi arrin...

Kur Haley, Kassidy dhe Sierra shkuan për herë të parë në një shkollë në Las Vegas, dukeshin krejtësisht të pakënaqura me atë që mësuesit thonin. Ata qëndronin si në mbrojtje nga të gjithë njerëzit....

E pabesueshme, por ndodh për herë të parë, mjekët sjellin në jetë zemrën e...

Mjekët tani kanë rikthyer një zemër në jetë për ta transplantuar në një person që ka nevojë për një organ të ri, për herë të parë në SHBA. Kirurgët e Universitetit Duka nxorën zemrën nga...

Si në përralla/ Njihuni me shtëpinë superluksoze që ka blerë çifti Obama, iu kushtoi...

Ditën e djeshme, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, bleu shtëpinë e tij më të re në Martha’s Vineyard në Massachusetts. Ai dhe bashkëshortja morën një sipërfaqe toke prej 120 mijë metra katrore. Shtëpia gjigante...

E PAZAKONTË/ U mbajt në dy mitra, çifti i vajzave lindin fëmijën e tyre...

Një çift lesbikesh janë bërë nëna për herë të parë duke sjellë në jetë një fëmijë të cilin e mbajtën në të dyja mitrat e tyre. Britaniket Jasmine dhe Donna Francis-Smith mirëpritën djalin e tyre,...