Culture

Ka përlotur botën, çfarë fshihet pas filmit turk “Mrekullia në qelinë e 7”

“Yedinci Kogustaki Mucize” ose në shqip “Mrekullia në qelinë e 7”, është një prodhim turk për të cilin po flasin të gjithë kohët e fundit. Suksesi nuk ka ardhur më kot, pasi ky film...

Perla e Zef Dedës: “Të rrimë brenda, me u dashtë me njëri tjetrin”, përlotet...

Ashtu siç ka ditur të emocionojë përherë me aktrimin dhe humorin e tij, Zef Deda na ka dhuruar momente të gëzueshme, edhe në komunikimin që pati sot përmes Skype me televizionin Fax News. Optimist se...

“Banania” e Dashnor Dikos në versionin korona bëhet hit

Qëndrimi në shtëpi këto kohë ka shtyrë njerëzit të shpikin gjëra nga më të ndryshmet. Kështu edhe dy të rinj të frymëzuar nga kënga Banania e Dashnor Dikos, kanë sjellë një version shumë të lezetshëm...

“Nuk arrita ti jap jetën që të ishte gjallë”- Babai i Ergi Dinit shpërthen...

Dashamir Dini, i ftuar në emisionin ‘Ftesë pa 5’, shpërtheu në lot teksa u shpreh se shpejtësia i mori jetën djalit të tij. Ai tha se pavarësisht se bëri punë e tij si baba ,...

Pse e shajmë Alketën!

Nga Alma Celaj Unë nuk e njoh personalisht  Alketa Vejsiun (që mos të ma quani qokë) Unë, si Alma dhe si e re në botën e medias jam shumë dakord që ne të kemi sens kritik për...

Aktore e disa roleve të njohura, Pranvera Lumani rrëfen jetën në SHBA. Ja me...

Pranvera Lumani është aktorja shqiptare mjaft e njohur e cila ka interpretuar disa role në estradën e Beratit e më pas të Tiranës. Në kinematografi është evidentuar me disa role karakteresh, duke filluar nga...

Rrëfimi i rrallë i Matilda Makoçit, mban ende në shtëpi taboltë e Edi Ramës,...

35 vite më parë ajo ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Matilda Makoçi, një ndër vajzat më të bukura të kohës, ajo që u bë shumë shpejt...

Artisti Dario Haruni sjell ekspozitën e tij …..

Projekti Eyes merr përshkrimin verbal të vizioneve, ëndrrave, botërave imagjinare të personave LGBTI dhe i kthen ato në imazhe. Artisti Dario Haruni ka zgjedhur që tua lexojë ëndrrat përmes kësaj ekspozite e cila ka...

‘Më mungon papi…’, vajza e Xhevdet Ferrit prek zemrën e çdo bije me dedikimin...

Vajza e aktorit Xhevdet Ferri, që u nda nga jeta 2 javë më parë pas një sëmundjeje të rëndë, ka disa fjalë ku shpreh dhimbjen për largimin nga jeta të babait. Në një postim...

Ftesë për komunitetin Shqiptarë në Baden!

Më 26 Janar 2020, do të mbahen zgjedhjet lokale dhe në Baden. Në kuadër të zgjedhjeve, në listën e Partisë Popullore ( ÖVP ) , do të kandidojë kandidati shqiptarë i quajtur Nisret Bujari....